Upcoming Games
Teams Time Location
02/22/2020
3rd Silver B
3SB St Stephens 3rd vs 3SB EAA Prime Storm 3rd 6:00 PM EMS - Court 2
3SB JCC Lady Lions Johns 3rd vs 3SB Blair Purple 3rd 7:00 PM EMS - Court 2
4th Gold
4G Millard South 4th vs 4G PLV Monarchs Maroon 4th 1:00 PM EMS - Court 1
4G Bennington Badgers Blue 4th vs 4G PLV Monarchs Maroon 4th 2:00 PM EMS - Court 1
4G Elkhorn Elite Platinum 4th vs 4G Millard West Black 4th 3:00 PM EMS - Court 1
4G Bennington Badgers Blue 4th vs 4G EAA Schneider 4th 4:00 PM EMS - Court 1
4th Silver A
4SA Bennington Badgers White 4th vs 4SA Millard West Green 4th 5:00 PM EMS - Court 1
4SA EAA Red 4th vs 4SA Elkhorn Elite Platinum 4th 5:00 PM EMS - Court 2
4SA PLV Monarchs Maroon 4th vs 4SA Millard West Green 4th 6:00 PM EMS - Court 1
4th Bronze B
4BB Roncalli Lady Pride 4th vs 4BB GBA Green 4th 7:00 PM EMS - Court 1
5th Gold-Silver A
5GSA Skutt Skyhawks Green 5th vs 5GSA Millard West Black 5th 1:00 PM EVV - Court 1
5GSA Westside Black 5th vs 5GSA PLV Monarchs Maroon 5th 2:00 PM EVV - Court 1
5GSA Lady Express United 5th vs 5GSA Blair Purple 5th 3:00 PM EVV - Court 1
5th Silver B
5SB Roncalli Jr Pride 5th vs 5SB Nebraska Flight 5th 9:00 AM EMS - Court 2
5SB Blair White 5th vs 5SB Millard North Frederick 5th 10:00 AM EMS - Court 2
5SB Roncalli Jr Pride 5th vs 5SB Mighty Bananas 5th 11:00 AM EMS - Court 2
5SB PLV Monarchs White 5th vs 5SB Omaha Lady Lions 5th 12:00 PM EMS - Court 2
5th Bronze A
5BA Westside Red 5th vs 5BA Bennington Badgers White 5th 4:00 PM EVV - Court 1
5BA Marian Crusaders Mullen 5th vs 5BA JCC Lady Lions 5th 5:00 PM EVV - Court 1
5BA Millard South 5th vs 5BA Yutan Lady Chieftans 5th 6:00 PM EVV - Court 2
5BA JCC Lady Lions 5th vs 5BA Omaha Sparks 5th 6:00 PM EVV - Court 1
5BA Marian Crusaders Talken 5th vs 5BA Platteview Jr Trojans 5th 7:00 PM EVV - Court 2
5BA Gretna Flames 5th vs 5BA Elkhorn Elite Gold 5th 7:00 PM EVV - Court 1
5th Bronze B
5BB Platteview Jr Trojans 5th vs 5BB PLV Monarchs Yellow 5th 1:00 PM EMS - Court 2
5BB College View Jr Lynx 5th vs 5BB Elkhorn Elite White 5th 2:00 PM EMS - Court 2
5BB College View Jr Lynx 5th vs 5BB Bennington Badgers Grey 5th 3:00 PM EMS - Court 2
5BB Legacy 5th vs 5BB Elkhorn Elite White 5th 4:00 PM EMS - Court 2
6th Gold-Silver A
6GSA Marian Crusaders Asselin 6th vs 6GSA Millard West Black 6th 9:00 AM EVV - Court 1
6GSA PLV Monarchs Maroon 6th vs 6GSA AL Jr Lynx 6th 10:00 AM EVV - Court 1
6GSA PLV Monarchs Maroon 6th vs 6GSA EAA Red 6th 11:00 AM EVV - Court 1
6GSA Lady Express United 6th vs 6GSA AL Jr Lynx 6th 12:00 PM EVV - Court 1
6th Silver B
6SB Bennington Badgers White 6th vs 6SB EAA Blue 6th 9:00 AM EMS - Court 1
6SB Unity Starts 6th vs 6SB Wahoo Cavalry 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6SB Fort Calhoun Pioneers 6th vs 6SB Skutt Skyhawks Black 6th 11:00 AM EMS - Court 1
6SB Elkhorn Elite Red 6th vs 6SB Arlington Eagles Gold 5th/6th 12:00 PM EMS - Court 1
6th Bronze A
6BA Elkhorn Elite Blue 6th vs 6BA Platteview Jr Trojans 6th 9:00 AM EVV - Court 2
6BA Elkhorn Elite Blue 6th vs 6BA Platteview Jr Trojans 6th 10:00 AM EVV - Court 2
6BA GBA White Marsh 6th vs 6BA PLV Monarchs White 6th 11:00 AM EVV - Court 2
6BA GBA Rewczuk 6th vs 6BA Westside Red 6th 12:00 PM EVV - Court 2
6th Bronze B
6BB Westside White 6th vs 6BB Elkhorn Elite White 6th 1:00 PM EVV - Court 2
6BB Elkhorn Elite Navy 6th vs 6BB Elkhorn Elite Black 6th 2:00 PM EVV - Court 2
6BB Skutt Skyhawks Green 6th vs 6BB Blair White 6th 3:00 PM EVV - Court 2
6BB Arlington Eagles Maroon 5th/6th vs 6BB Millard South White 6th 4:00 PM EVV - Court 2
6BB Marian Crusaders Brandl 6th vs 6BB Blair White 6th 5:00 PM EVV - Court 2
02/23/2020
3rd Gold-Silver A
3GSA EAA Prime-Good Life 3rd vs 3GSA Bennington Badgers Blue 3rd 3:00 PM EMS - Court 2
3GSA GBA Perrings 3rd vs 3GSA Elkhorn Elite Blue 3rd 4:00 PM EMS - Court 2
3GSA Elkhorn Elite Red 3rd vs 3GSA Bennington Badgers Blue 3rd 5:00 PM EMS - Court 2
3GSA GBA Marsh 3rd vs 3GSA Marian Crusaders Wagner 3rd 6:00 PM EMS - Court 2
3rd Silver B
3SB PLV Monarchs 3rd vs 3SB GBA Rewczuk 3rd 9:00 AM EVV - Court 2
3rd Bronze A
3BA Arlington Eagles 3rd vs 3BA Marian Crusaders Dorn 3rd 9:00 AM EMS - Court 1
3BA SVDP Eagles Maiers 3rd vs 3BA Fremont Jr Tigers 3rd 11:00 AM EMS - Court 2
3BA AL Jr Lynx 3rd vs 3BA GBA Rewczuk 3rd 1:00 PM EMS - Court 2
3BA Millard West Black 3rd vs 3BA Platteview Jr Trojans 3rd 2:00 PM EMS - Court 2
3rd Bronze B
3BB Bluejays 3rd vs 3BB Bennington Bagers Worth 2nd 9:00 AM EMS - Court 2
3BB EAA Pruss 3rd vs 3BB SVDP Eagles Moylan 3rd 10:00 AM EMS - Court 2
3BB Fort Calhoun Pioneers 3rd vs 3BB Elkhorn Elite White 3rd 12:00 PM EMS - Court 2
4th Silver B
4SB Elkhorn Elite Gold 4th vs 4SB AL Jr Lynx 4th 9:00 AM EVV - Court 1
4SB Elkhorn Elite Red 4th vs 4SB JCC Cardinals 4th 10:00 AM EVV - Court 2
4SB Marian Crusaders Cannon 4th vs 4SB GBA White 4th 10:00 AM EVV - Court 1
4SB Westside Black 4th vs 4SB Wahoo Cavalry 4th 12:00 PM EVV - Court 1
4th Bronze A
4BA Fremont Jr Tigers 4th vs 4BA Platteview Jr Trojans 4th 11:00 AM EVV - Court 2
4BA Girls Inc 4th vs 4BA Fort Calhoun Pioneers 4th 12:00 PM EVV - Court 2
4BA Westside Red 4th vs 4BA Westside White 4th 1:00 PM EVV - Court 2
4BA Fort Calhoun Pioneers 4th vs 4BA Arlington Eagles 4th 2:00 PM EVV - Court 2
4th Bronze B
4BB Elkhorn Elite White 4th vs 4BB Bennington Badgers Grey 4th 10:00 AM EMS - Court 1
4BB Platteview Jr Trojans 4th vs 4BB Millard West White 4th 11:00 AM EMS - Court 1
4BB Roncalli Lady Pride 4th vs 4BB JCC Lady Lions 3rd/4th 12:00 PM EMS - Court 1
4BB Millard West White 4th vs 4BB GBA Green 4th 1:00 PM EMS - Court 1
4BB Skutt Skyhawks Black 4th vs 4BB JCC Lady Lions 3rd/4th 2:00 PM EMS - Court 1
5th Bronze B
5BB PLV Monarchs Maroon 4th vs 5BB EAA Crollard 5th 7:00 PM EMS - Court 1
7th Bronze
7B Millard West Green 7th vs 7B Skutt Skyhawks Green 7th 3:00 PM EMS - Court 1
7B Fort Calhoun Pioneers 7th vs 7B Elkhorn Elite Blue 7th 4:00 PM EMS - Court 1
7B Omaha Sparks 7th vs 7B Marian Crusaders Gold 7th 5:00 PM EMS - Court 1
7B Marian Crusaders Silver 7th vs 7B Westside Red 7th 6:00 PM EMS - Court 1
8th Gold-Silver A
8GSA Lady Express United 8th vs 8GSA Nebraska Clippers 8th 5:00 PM EVV - Court 1
8GSA Unity Stars 8th vs 8GSA Marian Cursaders Hoffman 8th 6:00 PM EVV - Court 1
8GSA Lady Express United 8th vs 8GSA PLV Monarchs Maroon 8th 7:00 PM EVV - Court 1
8th Silver B-Bronze A
8SBBA PLV Monarchs Maroon 7th vs 8SBBA Wahoo Cavalry Simmons 8th 3:00 PM EVV - Court 2
8SBBA Trailblazers 8th vs 8SBBA Westside Black 8th 4:00 PM EVV - Court 2
8SBBA Marian Crusaders Helton 8th vs 8SBBA Lady Express United 7th 5:00 PM EVV - Court 2
8SBBA Roncalli Lady Pride 8th vs 8SBBA Elkhorn Elite Red 8th 6:00 PM EVV - Court 2
8SBBA Marian Crusaders Helton 8th vs 8SBBA Skutt Skyhawks Black 8th 7:00 PM EVV - Court 2
8th Bronze B
8BB Marian Crusaders Temme 8th vs 8BB Elkhorn Elite Blue 8th 11:00 AM EVV - Court 1
8BB Skutt Skyhawks Black 7th vs 8BB Westside Red 8th 1:00 PM EVV - Court 1
8BB Elhorn Elite Gold 7th vs 8BB Legacy 8th 2:00 PM EVV - Court 1
8BB EAA 8th vs 8BB PLV Monarchs White 8th 3:00 PM EVV - Court 1
8BB Skutt Skyhawks Green 8th vs 8BB Millard North Pinkard 8th 4:00 PM EVV - Court 1
 
 Copyright© 2020, Conqueror Basketball League All Rights Reserved.