Upcoming Games
Teams Time Location
02/18/2018
4th Grade Silver B
4SB Millard West Black 4th vs 4SB Gretna Rhoades 4th 10:00 AM EMS - Court 2
4SB Waverly Vikings 4th vs 4SB Lady Ballers 4th 11:00 AM EMS - Court 2
4SB Marian Jr Crusaders 4th vs 4SB Millard West Black 4th 12:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze A
4BA PLV Monarchs 4th vs 4BA Millard West White 4th 1:00 PM EMS - Court 2
4BA Millard West Green 4th vs 4BA Arlington Eagles 4th 2:00 PM EMS - Court 2
4BA AL Jr Lynx 4th vs 4BA PLV Monarchs 4th 3:00 PM EMS - Court 2
4BA Wahoo Cavalry 4th vs 4BA Arlington Eagles 4th 4:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze B
4BB Lady Jays 3rd/4th vs 4BB Elkhorn Elite Blue 4th 5:00 PM EMS - Court 2
4BB DC West 4th vs 4BB Bennington Badgers Kinworthy 4th 6:00 PM EMS - Court 2
4BB Trailblazers 4th vs 4BB Gretna Wisnieski 4th 7:00 PM EMS - Court 2
4BB Millard North Jacobson 4th vs 4BB Bennington Badgers Christiansen 4th 8:00 PM EMS - Court 2
6th Grade Gold/Silver A
6GSA OSA Gold 6th vs 6GSA Millard North Knoell 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6GSA Roncalli Lady Pride Crimson 5th vs 6GSA Westside Black 6th 11:00 AM EMS - Court 1
6GSA OSA Gold 6th vs 6GSA Blair Purple 6th 12:00 PM EMS - Court 1
6GSA PLV Monarchs 6th vs 6GSA Blair Purple 6th 1:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze C
6BC Bennington Badgers Hall 6th vs 6BC Oakland-Craig 6th 2:00 PM EMS - Court 1
6BC Blair White 5th/6th vs 6BC Skutt Skyhawks 6th 3:00 PM EMS - Court 1
6BC Oakland-Craig 6th vs 6BC Elkhorn Elite Blue 6th 4:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Gold/Silver A
7GSA Lady Grizzlies Black 7th vs 7GSA Marian Jr Crusaders Boeck 7th 5:00 PM EMS - Court 1
7GSA Lady Grizzlies Black 7th vs 7GSA AL Jr. Lynx 7th 6:00 PM EMS - Court 1
7GSA Lady Express United 7th vs 7GSA Marian Jr Crusaders Boeck 7th 7:00 PM EMS - Court 1
7GSA Lady Express United 7th vs 7GSA AL Jr. Lynx 7th 8:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Silver B/Bronze A
7SBBA TBA vs 7SBBA Girls Inc 6th 9:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Bellevue Ice 7th vs 7SBBA Westside Black 7th 10:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Marian Jr Cursaders Chlopek 7th vs 7SBBA Westside Black 7th 11:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Bellevue Ice 7th vs 7SBBA Westside Red 7th 12:00 PM ERMS - Court 2
7SBBA Millard North Silver 7th vs 7SBBA OSA Gold 7th 1:00 PM ERMS - Court 2
7th Grade Bronze B
7BB Bennington Badgers Craig 7th vs 7BB Elkhorn Elite White 7th 2:00 PM ERMS - Court 2
7BB Millard West Grey 7th vs 7BB Gretna Riterbush 7th 3:00 PM ERMS - Court 1
7BB Fremont Elite Yellow 7th vs 7BB Elkhorn Elite White 7th 3:00 PM ERMS - Court 2
7BB Millard West Grey 7th vs 7BB Fremont Elite Yellow 7th 4:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Gold/Silver A
8GSA Elkhorn Elite Gold 8th vs 8GSA Skutt Black 8th 9:00 AM ERMS - Court 1
8GSA Unity Stars vs 8GSA Lady Express United Gold 8th 5:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Unity Stars vs 8GSA Lady Express United Silver 8th 6:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Elkhorn Elite Gold 8th vs 8GSA Lady Express United Gold 8th 7:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Lady Express United Silver 8th vs 8GSA Skutt Black 8th 8:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Silver B/Bronze A
8SBBA OSA White 8th vs 8SBBA Skutt Green 8th 4:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Fury 8th vs 8SBBA OSA Black 8th 5:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Bellevue Ice White 8th vs 8SBBA Marian Jr Crusaders Hoffman 8th 6:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Bellevue Ice Purple 8th vs 8SBBA Westside Black 8th 7:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Bellevue Ice Purple 8th vs 8SBBA Elkhorn Elite Blue 8th 8:00 PM ERMS - Court 2
8th Grade Bronze B
8BB Bellevue Thunder 7th/8th vs 8BB Millard West White 8th 10:00 AM ERMS - Court 1
8BB Gretna Doorenbos 8th vs 8BB Westside White 8th 11:00 AM ERMS - Court 1
8BB Millard West White 8th vs 8BB Elkhorn Elite White 8th 12:00 PM ERMS - Court 1
8BB Westside White 8th vs 8BB Millard North Lundgren 8th 1:00 PM ERMS - Court 1
8BB Westside Red 8th vs 8BB Legacy 8th 2:00 PM ERMS - Court 1
02/24/2018
3rd Grade Bronze
3B Marian Jr. Crusaders 3rd vs 3B OSA Gold 3rd 3:00 PM AVE - Court 1
3B PLV Monarchs 3rd vs 3B Blair White 3rd 4:00 PM AVE - Court 1
3B OSA Gold 3rd vs 3B Roncalli 3rd 5:00 PM AVE - Court 1
3B Gretna Lerch 3rd vs 3B Bellevue Ice 3rd 6:00 PM AVE - Court 1
3B Lifegate Lady Lions 3rd vs 3B Roncalli 3rd 7:00 PM AVE - Court 1
3B Bennington Badgers Snider 3rd vs 3B Arlington Eagles 3rd 8:00 PM AVE - Court 1
4th Grade Gold/Silver A
4GSA JCC Lady Lions 3rd/4th vs 4GSA Lady Grizzlies Orange 4th 9:00 AM AVE - Court 1
4GSA Lady Grizzlies Black 4th vs 4GSA Blair Purple 4th 10:00 AM AVE - Court 1
4GSA Bellevue Thunder Gold 3rd/4th vs 4GSA Lady Express United 4th 11:00 AM AVE - Court 1
4GSA Bennington Badgers Cemer 4th vs 4GSA Westside Black 4th 12:00 PM AVE - Court 1
4GSA Bennington Badgers Cemer 4th vs 4GSA Lady Express United 4th 1:00 PM AVE - Court 1
4th Grade Silver B
4SB Lady Ballers 4th vs 4SB Girls Inc 3rd 2:00 PM AVE - Court 1
5th Grade Gold/Silver A
5GSA Girls Inc. 5th vs 5GSA Blair Purple 5th 4:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Roncalli Lady Pride White 5th vs 5GSA Lady Express United 5th 5:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Millard West Black 5th vs 5GSA Bellevue Thunder 5th 6:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Gretna Heckenlively 5th vs 5GSA Wahoo Cavalry 5th 7:00 PM ERMS - Court 1
5GSA OSA Gold 5th vs 5GSA Millard West Black 5th 8:00 PM ERMS - Court 1
5th Grade Silver B
5SB Millard South Red 5th vs 5SB OSA Platinum 4th 9:00 AM ERMS - Court 1
5SB Oakland Craig Knights 5th vs 5SB Lady Grizzlies Orange 5th 10:00 AM ERMS - Court 1
5SB PLV Monarchs Maroon 5th vs 5SB Swish 5th 11:00 AM ERMS - Court 1
5SB Westside Black 5th vs 5SB OSA Gold 4th 12:00 PM ERMS - Court 1
5SB Millard West Green 5th vs 5SB Marian Jr Crusaders Hoffman 5th 1:00 PM ERMS - Court 1
5SB Fremont Elite Black 5th vs 5SB EAA 5th 2:00 PM ERMS - Court 1
5SB AL Jr Lynx Red 5th vs 5SB Millard North Silver 5th 3:00 PM ERMS - Court 1
5th Grade Bronze A
5BA Elkhorn Elite White 5th vs 5BA Elkhorn Elite Red 5th 1:00 PM ERMS - Court 2
5BA Bennington Badgers Reinoehl 5th vs 5BA Council Bluffs Titans 5th 2:00 PM ERMS - Court 2
5BA PLV Monarchs White 5th vs 5BA Bennington Badgers Reinoehl 5th 3:00 PM ERMS - Court 2
5BA Council Bluffs Titans 5th vs 5BA Lady Tigers 5th 4:00 PM ERMS - Court 2
5th Grade Bronze B
5BB Arlington Eagles 5th vs 5BB Yutan Lady Chieftans 5th 9:00 AM ERMS - Court 2
5BB Bennington Badgers Worth 5th vs 5BB Elkhorn Elite Blue 5th 10:00 AM ERMS - Court 2
5BB Gretna Babe 5th vs 5BB Skutt 5th 11:00 AM ERMS - Court 2
5BB Platteview Jr Trojans 5th vs 5BB Bennington Badgers Worth 5th 12:00 PM ERMS - Court 2
6th Grade Gold/Silver A
6GSA Blair Purple 6th vs 6GSA Legacy 6th 1:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Silver B
6SB OSA Platinum 5th vs 6SB Westside Red 6th 11:00 AM EMS - Court 2
6SB Marian Jr Crusaders Helton 6th vs 6SB Yutan Lady Chieftains 6th 12:00 PM EMS - Court 2
6SB Lady Grizzlies Black 6th vs 6SB Yutan Lady Chieftains 6th 1:00 PM EMS - Court 2
6SB Council Bluffs Titans 6th vs 6SB Rebels 6th 2:00 PM EMS - Court 1
6SB Trailblazers 6th vs 6SB CB Panthers 6th 2:00 PM EMS - Court 2
6SB Millard Dribbling Divas 6th vs 6SB Tekamah 5th/6th 3:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze A
6BA Wahoo Cavalry 6th vs 6BA Millard West Green 6th 5:00 PM ERMS - Court 2
6BA Elkhorn Elite Red 6th vs 6BA DC West Black 6th 6:00 PM ERMS - Court 2
6BA Millard West Green 6th vs 6BA Waverly Vikings 6th 7:00 PM ERMS - Court 2
6BA Elkhorn Elite Red 6th vs 6BA Bellevue Thunder 6th 8:00 PM ERMS - Court 2
6th Grade Bronze B
6BB Arlington Eagles 6th vs 6BB Fremont Tigers Red 6th 8:00 AM EMS - Court 1
6BB Elkhorn Elite Navy 6th vs 6BB Millard North Blue 6th 9:00 AM EMS - Court 1
6BB Platteview Jr Trojans 6th vs 6BB Arlington Eagles 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6BB Millard North Blue 6th vs 6BB Bennington Badgers McIlnay 6th 11:00 AM EMS - Court 1
6BB Millard West White 6th vs 6BB Gretna Hotshots 6th 12:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze C
6BC Bennington Badgers Hall 6th vs 6BC DC West Red 6th 3:00 PM EMS - Court 2
02/25/2018
4th Grade Silver B
4SB Westside Red 4th vs 4SB Gretna Rhoades 4th 10:00 AM EMS - Court 2
4SB Millard West Black 4th vs 4SB Marian Jr Crusaders 4th 11:00 AM EMS - Court 2
4SB Girls Inc 3rd vs 4SB Westside Red 4th 12:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze A
4BA Millard West Green 4th vs 4BA AL Jr Lynx 4th 1:00 PM EMS - Court 2
4BA Oakland-Craig 4th vs 4BA Blair White 4th 2:00 PM EMS - Court 2
4BA Millard West White 4th vs 4BA Wahoo Cavalry 4th 3:00 PM EMS - Court 2
4BA Arlington Eagles 4th vs 4BA Oakland-Craig 4th 4:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze B
4BB Bennington Badgers Kinworthy 4th vs 4BB Trailblazers 4th 5:00 PM EMS - Court 2
4BB Millard North Jacobson 4th vs 4BB Lady Jays 3rd/4th 6:00 PM EMS - Court 2
4BB Bennington Badgers Christiansen 4th vs 4BB DC West 4th 7:00 PM EMS - Court 2
4BB Gretna Wisnieski 4th vs 4BB Elkhorn Elite Blue 4th 8:00 PM EMS - Court 2
6th Grade Gold/Silver A
6GSA Marian Jr Cursaders Bench 6th vs 6GSA OSA Gold 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6GSA Millard West Black 6th vs 6GSA Roncalli Lady Pride Crimson 5th 11:00 AM EMS - Court 1
6GSA OSA Gold 6th vs 6GSA PLV Monarchs 6th 12:00 PM EMS - Court 1
6GSA Westside Black 6th vs 6GSA Millard North Knoell 6th 1:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze C
6BC Skutt Skyhawks 6th vs 6BC Elkhorn Elite White 6th 2:00 PM EMS - Court 1
6BC DC West Red 6th vs 6BC Elkhorn Elite Blue 6th 3:00 PM EMS - Court 1
6BC Elkhorn Elite Blue 6th vs 6BC Elkhorn Elite White 6th 4:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Gold/Silver A
7GSA Crush 6th vs 7GSA Lady Grizzlies Black 7th 5:00 PM EMS - Court 1
7GSA AL Jr. Lynx 7th vs 7GSA Gretna Rose 6th 6:00 PM EMS - Court 1
7GSA Omaha Heat Red 6th/7th vs 7GSA Lady Express United 7th 7:00 PM EMS - Court 1
7GSA Gretna Rose 6th vs 7GSA Marian Jr Crusaders Boeck 7th 8:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Silver B/Bronze A
7SBBA Millard North Silver 7th vs 7SBBA Girls Inc 6th 9:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Marian Jr Cursaders Chlopek 7th vs 7SBBA Omaha Heat White 6th/7th 10:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Westside Red 7th vs 7SBBA Westside Black 7th 11:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Millard North Silver 7th vs 7SBBA Marian Jr Cursaders Chlopek 7th 12:00 PM ERMS - Court 2
7SBBA Bellevue Ice 7th vs 7SBBA OSA Gold 7th 1:00 PM ERMS - Court 2
7th Grade Bronze B
7BB Millard West Grey 7th vs 7BB Elkhorn Magic 7th 2:00 PM ERMS - Court 2
7BB Elkhorn Elite Navy 1 7th vs 7BB Elkhorn Elite Navy A 7th 3:00 PM ERMS - Court 1
7BB Elkhorn Elite White 7th vs 7BB Elkhorn Magic 7th 3:00 PM ERMS - Court 2
7BB Bennington Badgers Craig 7th vs 7BB Gretna Riterbush 7th 4:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Gold/Silver A
8GSA Elkhorn Elite Gold 8th vs 8GSA Millard North Silver 8th 5:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Elkhorn Elite Gold 8th vs 8GSA Lady Express United Gold 8th 6:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Unity Stars vs 8GSA Lady Express United Silver 8th 7:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Skutt Black 8th vs 8GSA Elkhorn Elite Red 8th 8:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Silver B/Bronze A
8SBBA OSA Black 8th vs 8SBBA Skutt Green 8th 4:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Harlan Cyclones Red 8th vs 8SBBA Fury 8th 5:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Westside Black 8th vs 8SBBA OSA White 8th 6:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Bellevue Ice White 8th vs 8SBBA Harlan Cyclones Red 8th 7:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Elkhorn Elite Blue 8th vs 8SBBA Marian Jr Crusaders Hoffman 8th 8:00 PM ERMS - Court 2
8th Grade Bronze B
8BB Westside Red 8th vs 8BB Millard North Lundgren 8th 10:00 AM ERMS - Court 1
8BB Westside White 8th vs 8BB Millard West White 8th 11:00 AM ERMS - Court 1
8BB Elkhorn Elite White 8th vs 8BB Lincoln Ambassadors Blue 8th 12:00 PM ERMS - Court 1
8BB Gretna Doorenbos 8th vs 8BB Lincoln Ambassadors Blue 8th 1:00 PM ERMS - Court 1
8BB Legacy 8th vs 8BB Bellevue Thunder 7th/8th 2:00 PM ERMS - Court 1
 
 Copyright© 2018, Conqueror Basketball League All Rights Reserved.