Upcoming Games
Teams Time Location
11/19/2017
7th Grade Gold/Silver A
7GSA Cardinals 7th vs 7GSA Oakland-Craig 7th 4:00 PM EMS - Court 1
7GSA Wahoops Blue 7th vs 7GSA Omaha Heat Red 7th 5:00 PM EMS - Court 1
7GSA Wahoops Blue 7th vs 7GSA Oakland-Craig 7th 6:00 PM EMS - Court 1
7GSA Blair Purple 7th vs 7GSA Lady Grizzlies Black 7th 7:00 PM EMS - Court 1
7GSA Bennington Badgers Gansebom 7th vs 7GSA Lincoln Rockets 7th 8:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Silver B
7SB North Bend 7th vs 7SB Westside Black 7th 3:00 PM EMS - Court 2
7SB Ralston 7th vs 7SB Marian Jr. Crusaders Boeck 7th 4:00 PM EMS - Court 2
7SB Fremont Elite Black 6th/7th vs 7SB Crush 6th 5:00 PM EMS - Court 2
7SB OSA Gold 7th vs 7SB Ralston 7th 6:00 PM EMS - Court 2
7SB Fremont Elite Black 6th/7th vs 7SB Gretna Ross 7th 7:00 PM EMS - Court 2
7SB Gretna Ross 7th vs 7SB Millard North Silver 7th 8:00 PM EMS - Court 2
7th Grade Bronze A
7BA Marian Jr. Crusaders Chlopek 7th vs 7BA Gretna Ritterbush 7th 9:00 AM EMS - Court 2
7BA Bellevue Thunder 6th/7th vs 7BA Westside Red 7th 10:00 AM EMS - Court 2
7BA Blair Purple 7th vs 7BA Elkhorn Elite Blue 7th 11:00 AM EMS - Court 2
7BA Bennington Badgers Vercoe 7th vs 7BA Harlan Cyclones Reischl 7th 12:00 PM EMS - Court 2
7BA Elkhorn Elite White 7th vs 7BA Blair Purple 7th 1:00 PM EMS - Court 2
7BA Harlan Cyclones Reischl 7th vs 7BA Elkhorn Elite Gold 6th 2:00 PM EMS - Court 2
7th Grade Bronze B
7BB AL Jr. Lynx 7th vs 7BB Westside White 7th 9:00 AM EMS - Court 1
7BB Wahoo Cavalry 7th vs 7BB Westside White 7th 10:00 AM EMS - Court 1
7BB Elkhorn Magic 7th vs 7BB Westpoint GACC 7th 11:00 AM EMS - Court 1
7BB Wahoops Yellow 7th vs 7BB Elkhorn Elite Navy A 7th 12:00 PM EMS - Court 1
7BB Westpoint GACC 7th vs 7BB Elkhorn Elite Navy 1 7th 1:00 PM EMS - Court 1
7BB Fremont Elite Yellow 7th vs 7BB Bellevue Ice 7th 2:00 PM EMS - Court 1
7BB AG Lady Jays 7th vs 7BB Fremont Elite Yellow 7th 3:00 PM EMS - Court 1
7BB Bennington Badgers Craig 7th vs 7BB Millard West Grey 7th 8:00 PM ERMS - Court 2
8th Grade Gold
8G Skutt Black 8th vs 8G Elkhorn Elite Gold 8th 5:00 PM ERMS - Court 1
8G Elkhorn Elite Gold 8th vs 8G Millard North Silver 8th 6:00 PM ERMS - Court 1
8G Skutt Black 8th vs 8G OSA Gold 8th 7:00 PM ERMS - Court 1
8G Unity Stars 8th vs 8G Lady Express United 8th 8:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Silver A
8SA Bellevue Ice Purple 8th vs 8SA OSA Black 8th 3:00 PM ERMS - Court 2
8SA AL Jr. Lynx 8th vs 8SA Lincoln Huskies 8th 4:00 PM ERMS - Court 2
8SA Westside Black 8th vs 8SA Bellevue Ice Purple 8th 5:00 PM ERMS - Court 2
8SA Millard West Black 8th vs 8SA Marian Jr. Crusaders Hoffman 8th 6:00 PM ERMS - Court 2
8SA Lincoln Shockerz Elite 8th vs 8SA Fremont Elite Kinning 8th 7:00 PM ERMS - Court 2
8th Grade Silver B
8SB DC West Silver 8th vs 8SB Wahoo Cavalry 8th 9:00 AM ERMS - Court 1
8SB Wahoo Cavalry 8th vs 8SB North Bend 8th 10:00 AM ERMS - Court 1
8SB Harlan Cyclones Red 8th vs 8SB Westpoint GACC 8th 11:00 AM ERMS - Court 1
8SB Elkhorn Elite Blue 8th vs 8SB Wahoo Cavalry 8th 12:00 PM ERMS - Court 1
8SB Elkhorn Elite Blue 8th vs 8SB Westpoint GACC 8th 1:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Bronze A
8BA Platteview Jr. Trojans 8th vs 8BA Skutt Green 8th 2:00 PM ERMS - Court 2
8BA Westside Red 8th vs 8BA Millard North Lundgren 8th 2:00 PM ERMS - Court 1
8BA Fury 8th vs 8BA Skutt Green 8th 3:00 PM ERMS - Court 1
8BA Platteview Jr. Trojans 8th vs 8BA Westside Red 8th 4:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Bronze B
8BB Blair Purple 8th vs 8BB Millard West White 8th 9:00 AM ERMS - Court 2
8BB Elkhorn Elite White 8th vs 8BB Legacy 8th 10:00 AM ERMS - Court 2
8BB Millard West White 8th vs 8BB Bellevue Ice White 8th 11:00 AM ERMS - Court 2
8BB Westside White 8th vs 8BB Harlan Black 8th 12:00 PM ERMS - Court 2
8BB Harlan Black 8th vs 8BB Bellevue Thunder 7th/8th 1:00 PM ERMS - Court 2
 
 Copyright© 2017, Conqueror Basketball League All Rights Reserved.