Upcoming Games
Teams Time Location
01/21/2017
3B
3B Arlington Eagles 3rd vs 3B Small But Mighty 2nd 8:00 AM NE Elite - Court 2
3B Blair White 3rd vs 3B Gretna Hermeling 3rd 9:00 AM NE Elite - Court 2
3B Elkhorn Elite Gold 3rd vs 3B Belleuve Thunder Purple 3rd 10:00 AM NE Elite - Court 2
3B Belleuve Thunder Purple 3rd vs 3B Blair White 3rd 11:00 AM NE Elite - Court 2
3B Bellevue Ice 3rd vs 3B Gretna Rhoades 3rd 12:00 PM NE Elite - Court 2
3B Millard West Green 3rd vs 3B Bellevue Ice 3rd 1:00 PM NE Elite - Court 2
4B
4B AL Jr Lynx 4th vs 4B CB LC Titans Damgaard 4th 2:00 PM NE Elite - Court 2
4B Westside Red 4th vs 4B Marian Jr Crusaders Hagen 3rd/4th 3:00 PM NE Elite - Court 2
4B Bennington Badgers Reinoelh 4th vs 4B Waverly Vikings Harmes 4th 4:00 PM NE Elite - Court 2
4B CB LC Titans Brundidge 4th vs 4B Lady Grizzlies Orange 4th 5:00 PM NE Elite - Court 2
4B Millard West Green 4th vs 4B Waverly Vikings Harmes 4th 6:00 PM NE Elite - Court 2
4B Gretna Horak 4th vs 4B DC West Swish 3rd/4th 7:00 PM NE Elite - Court 2
4B Bennington Badgers Anderson 4th vs 4B Fremont Elite Gold 4th 8:00 PM NE Elite - Court 2
5G
5G Gretna Rose 5th vs 5G Millard West Black 5th 8:00 AM NE Elite - Court 1
5G Blair Purple 5th vs 5G Marian Jr Crusaders Bench 5th 9:00 AM NE Elite - Court 1
5G Blair Purple 5th vs 5G Elkhorn Elite Gold 5th 10:00 AM NE Elite - Court 1
5SA
5SA Marian Jr Crusaders Helton 5th vs 5SA Roncalli Lady Pride 1 4th 5:00 PM ERMS - Court 1
5SA Bellevue Thunder 5th vs 5SA Roncalli Lady Pride 1 4th 6:00 PM ERMS - Court 1
5SA Marian Jr Crusaders Helton 5th vs 5SA CB Pink Panthers 5th 7:00 PM ERMS - Court 1
5SA Gretna Whyte 5th vs 5SA Westside Black 5th 8:00 PM ERMS - Court 1
5SB
5SB Millard North Severson 5th vs 5SB Waverly Vikings 5th 5:00 PM ERMS - Court 2
5SB Waverly Vikings 5th vs 5SB Millard West Black 4th 6:00 PM ERMS - Court 2
5SB Bennington Badgers Urbanec 5th vs 5SB PLV Monarchs 5th 7:00 PM ERMS - Court 2
5SB Elkhorn Elite Red 5th vs 5SB Lady Grizzlies Black 5th 8:00 PM ERMS - Court 2
5BA
5BA CB Extreme 5th vs 5BA DC West Swish 24 5th 4:00 PM NE Elite - Court 1
5BA Westside Grey 5th vs 5BA Millard West Green 5th 5:00 PM NE Elite - Court 1
5BA Westside Red 5th vs 5BA Trailblazers 4th/5th 6:00 PM NE Elite - Court 1
5BA PLV South Titans Blue 5th vs 5BA Westside Red 5th 7:00 PM NE Elite - Court 1
5BA Millard North Knoell 5th vs 5BA Al Jr Lynx 5th 8:00 PM NE Elite - Court 1
5BB
5BB Waverly Vikings 5th vs 5BB Skutt Skyhawks 5th 11:00 AM NE Elite - Court 1
5BB Blair White 5th vs 5BB Elkhorn Elite White 12:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Millard Dribbling Divas 5th vs 5BB Gretna Taylor 5th 1:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Waverly Vikings 5th vs 5BB Blair White 5th 2:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Millard West White 5th vs 5BB Westside White 5th 3:00 PM NE Elite - Court 1
6SA
6SA Millard North Silver 6th vs 6SA Crush 5th 8:00 AM ERMS - Court 1
6SA Bellevue Thunder 6th vs 6SA Millard South 6th 9:00 AM ERMS - Court 1
6SA Elkhorn Elite Red 6th vs 6SA Millard South 6th 10:00 AM ERMS - Court 1
6SA PLV South Titans Blue 6th vs 6SA Marian Jr Cursaders Long 6th 11:00 AM ERMS - Court 1
6SB
6SB Millard West White 6th vs 6SB Elkhorn Elite Red 6th 8:00 AM ERMS - Court 2
6SB Bennington Badgers Dick 6th vs 6SB Gretna Kastens 6th 9:00 AM ERMS - Court 2
6SB Millard West White 6th vs 6SB Westside Black 6th 10:00 AM ERMS - Court 2
6SB Blair Purple 6th vs 6SB Thunder 6th 11:00 AM ERMS - Court 2
6SB 51ers 6th vs 6SB Wahoo Cavalry 6th 12:00 PM ERMS - Court 2
6BA
6BA DC West Swish 23 6th vs 6BA AL Jr Lynx 6th 1:00 PM ERMS - Court 2
6BA Marian Jr Crusaders Pick 6th vs 6BA Elkhorn Elite White 6th 2:00 PM ERMS - Court 2
6BA Yutan Chieftans 6th vs 6BA Platteview Jr Trojans Red 6th 3:00 PM ERMS - Court 2
6BA Elkhorn Elite White 6th vs 6BA Elkhorn Elite Blue 6th 4:00 PM ERMS - Court 2
6BB
6BB Shooting Stars 6th vs 6BB Fremont Elite Hilgenkamp 5th/6th 12:00 PM ERMS - Court 1
6BB Millard West Grey 6th vs 6BB Bennington Badgers Ossenkop 6th 1:00 PM ERMS - Court 1
6BB Elkhorn Elite Scarlet 6th vs 6BB Blair White 6th 2:00 PM ERMS - Court 1
6BB Elkhorn Elite Black 6th vs 6BB Arlington 6th 3:00 PM ERMS - Court 1
6BB Westside Red 6th vs 6BB Gretna Martin 6th 4:00 PM ERMS - Court 1
01/22/2017
3GS
3GS Cardinals 3rd vs 3GS Millard West Black 3rd 9:00 AM NE Elite - Court 1
3GS OSA Platinum 3rd vs 3GS PLV Monarchs 3rd 10:00 AM NE Elite - Court 1
3GS AL Jr Lynx 3rd vs 3GS OSA Platinum 3rd 11:00 AM NE Elite - Court 1
3GS Elkhorn Angles 3rd vs 3GS Lady Grizzlies Black 3rd 12:00 PM NE Elite - Court 1
3GS Blair Purple 3rd vs 3GSA Bellevue Thunder Gold 3rd 1:00 PM NE Elite - Court 1
3GS Wildcats 3rd vs 3GS OSA Gold 3rd 2:00 PM NE Elite - Court 1
4GSA
4GSA Blair Purple 4th vs 4GSA Elkhorn Elite Gold 4th 11:00 AM NE Elite - Court 2
4GSA Gretna Heckenlively 4th vs 4GSA Bellevue Thunder Gold 3rd 12:00 PM NE Elite - Court 2
4S
4S Fremont Elite Black 4th vs 4S Elkhorn Elite Red 4th 2:00 PM NE Elite - Court 2
4S Westside Black 4th vs 4S Wahoo Cavalry 4th 3:00 PM NE Elite - Court 2
4s Bellevue Thunder 4th vs 4S EAA 4th 4:00 PM NE Elite - Court 2
4S OSA Gold 4th vs 4S Wahoo Cavalry 4th 5:00 PM NE Elite - Court 2
6G
6G Bennington Badgers Gansebom 6th vs 6G Fremont Elite Prince 5th/6th 3:00 PM NE Elite - Court 1
6G Waverly Vikings 6th vs 6G Millard West Green 6th 4:00 PM NE Elite - Court 1
6G Waverly Vikings 6th vs 6G Fremont Elite Prince 5th/6th 5:00 PM NE Elite - Court 1
7S
7S Bellevue Ice Purple 7th vs 7S Wahoo Cavalry 7th 12:00 PM ERMS - Court 1
7S Elkhorn Elite Red 7th vs 7S Wahoo Cavalry 7th 1:00 PM ERMS - Court 1
7S Millard North Silver 7th vs 7S Council Bluffs LC Titans 7th 2:00 PM ERMS - Court 1
7S Elkhorn Elite Red 7th vs 7S Millard North Silver 7th 3:00 PM ERMS - Court 1
7S Council Bluffs LC Titans 7th vs 7S Millard South 7th 4:00 PM ERMS - Court 1
7B
7B Millard West Green 7th vs 7B Marnian Jr Crusaders Schinco 7th 9:00 AM ERMS - Court 2
7B Gretna Martin 7th vs 7B Fury 7th 9:00 AM ERMS - Court 1
7B Elkhorn Elite White 7th vs 7B Lincoln Ambassadors Blue 7th 10:00 AM ERMS - Court 2
7B Bellevue Ice White 7th vs 7B Fury 7th 10:00 AM ERMS - Court 1
7B Trailblazers 6th/7th vs 7B Millard North Blue 7th 11:00 AM ERMS - Court 1
7B Millard West Green 7th vs 7B Lincoln Ambassadors Blue 7th 11:00 AM ERMS - Court 2
8G
8G Unity Stars 8th vs 8G Bellevue Thunder 7th 5:00 PM ERMS - Court 1
8G Elkhorn Elite Gold 8th vs 8G Skutt Black 8th 6:00 PM ERMS - Court 1
8G Bellevue Thunder 7th vs 8G Legends 8th 7:00 PM ERMS - Court 1
8G Skutt Black 8th vs 8G Marian Jr Cursaders Blue 8th 8:00 PM ERMS - Court 1
8S
8S Marian Jr Crusaders Hoffman 7th vs 8S Elkhorn Elite Silver 8th 5:00 PM ERMS - Court 2
8S Marian Jr Cursaders White 8th vs 8S Gross Omaha Cougars 8th 6:00 PM ERMS - Court 2
8S Elkhorn Elite Gold 7th vs 8S AL Jr Lynx Blue 8th 7:00 PM ERMS - Court 2
8S Bellevue Thunder 8th vs 8S Millard South 8th 8:00 PM ERMS - Court 2
8B
8B Elhorn Elite Blue 8th vs 8B Skutt Green 8th 12:00 PM ERMS - Court 2
8B Trailblazers Johnson 8th vs 8B Lady Grizzlies Orange 7th 1:00 PM ERMS - Court 2
8B Trailblazers 8th vs 8B Gretna Gators 8th 2:00 PM ERMS - Court 2
8B Millard West Green 8th vs 8B Elkhorn Elite Red 8th 3:00 PM ERMS - Court 2
8B CB TJ Jr Jackets 7th/8th vs 8B Trailblazers 8th 4:00 PM ERMS - Court 2
01/28/2017
3B
3B Small But Mighty 2nd vs 3B Millard West Green 3rd 8:00 AM NE Elite - Court 2
3B Gretna Hoopers 3rd vs 3B Millard South 3rd 9:00 AM NE Elite - Court 2
3B Gretna Hermeling 3rd vs 3B Gretna Hoopers 3rd 10:00 AM NE Elite - Court 2
3B Millard South 3rd vs 3B Arlington Eagles 3rd 11:00 AM NE Elite - Court 2
3B Logan IA 3rd vs 3B Elkhorn Elite Gold 3rd 12:00 PM NE Elite - Court 2
3B Gretna Rhoades 3rd vs 3B Logan IA 3rd 1:00 PM NE Elite - Court 2
4B
4B Fremont Elite Gold 4th vs 4B Millard West Green 4th 2:00 PM NE Elite - Court 2
4B Fremont Elite Gold 4th vs 4B Gretna Horak 4th 3:00 PM NE Elite - Court 2
4B Millard West Green 4th vs 4B CB LC Titans Damgaard 4th 4:00 PM NE Elite - Court 2
4B Marian Jr Crusaders Hagen 3rd/4th vs 4B AL Jr Lynx 4th 5:00 PM NE Elite - Court 2
4B Waverly Vikings Harmes 4th vs 4B Westside Red 4th 6:00 PM NE Elite - Court 2
4B Lady Grizzlies Orange 4th vs 4B Bennington Badgers Reinoelh 4th 7:00 PM NE Elite - Court 2
4B DC West Swish 3rd/4th vs 4B CB LC Titans Brundidge 4th 8:00 PM NE Elite - Court 2
5G
5G Marian Jr Crusaders Bench 5th vs 5G Millard West Black 5th 8:00 AM NE Elite - Court 1
5G Elkhorn Elite Gold 5th vs 5G PLV South Titans Black 5th 9:00 AM NE Elite - Court 1
5G Elkhorn Elite Gold 5th vs 5G Gretna Rose 5th 10:00 AM NE Elite - Court 1
5BA
5BA Millard North Knoell 5th vs 5BA CB Extreme 5th 4:00 PM NE Elite - Court 1
5BA DC West Swish 24 5th vs 5BA Westside Grey 5th 5:00 PM NE Elite - Court 1
5BA Millard West Green 5th vs 5BA Westside Red 5th 6:00 PM NE Elite - Court 1
5BA DC West Swish 24 5th vs 5BA PLV South Titans Blue 5th 7:00 PM NE Elite - Court 1
5BA Trailblazers 4th/5th vs 5BA Al Jr Lynx 5th 8:00 PM NE Elite - Court 1
5BB
5BB Skutt Skyhawks 5th vs 5BB Millard West White 5th 11:00 AM NE Elite - Court 1
5BB Waverly Vikings 5th vs 5BB Gretna Taylor 5th 12:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Elkhorn Elite White vs 5BB Waverly Vikings 5th 1:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Westside White 5th vs 5BB Millard Dribbling Divas 5th 2:00 PM NE Elite - Court 1
5BB Westside White 5th vs 5BB Waverly Vikings 5th 3:00 PM NE Elite - Court 1
 
 Copyright© 2017, Conqueror Basketball League All Rights Reserved.