Upcoming Games
Teams Time Location
01/20/2018
3rd Grade Gold/Silver A
3GSA Thunder 3rd vs 3GSA Elkhorn Elite Platinum 3rd 9:00 AM JCC - Court 1
3GSA PLV South Titans Black 3rd vs 3GSA Omaha Owls 3rd 10:00 AM JCC - Court 1
3GSA Elkhorn Elite Diamond 3rd vs 3GSA Millard West Black 3rd 11:00 AM JCC - Court 1
3GSA Elkhorn Elite Gold 3rd vs 3GSA OSA Platinum 3rd 12:00 PM JCC - Court 1
3rd Grade Silver B
3SB Millard North Silver 3rd vs 3SB JCC Lady Lions 3rd 9:00 AM JCC - Court 2
3SB Blair Purple 3rd vs 3SB Elkhorn Elite Red 3rd 10:00 AM JCC - Court 2
3SB Blair Purple 3rd vs 3SB Bennington Badgers Behrens 3rd 11:00 AM JCC - Court 2
3SB Gretna Raess 3rd vs 3SB Bennington Badgers Behrens 3rd 12:00 PM JCC - Court 2
3rd Grade Bronze
3B Marian Jr. Crusaders 3rd vs 3B Bellevue Ice 3rd 3:00 PM EMS - Court 2
3B Platteview Jr. Trojans 3rd vs 3B Nebraska Flight 3rd 4:00 PM EMS - Court 2
3B Gretna Lerch 3rd vs 3B Roncalli 3rd 5:00 PM EMS - Court 2
3B PLV Monarchs 3rd vs 3B Lifegate Lady Lions 3rd 6:00 PM EMS - Court 2
3B Arlington Eagles 3rd vs 3B Blair White 3rd 7:00 PM EMS - Court 2
3B Bennington Badgers Snider 3rd vs 3B OSA Gold 3rd 8:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Gold/Silver A
4GSA JCC Lady Lions 3rd/4th vs 4GSA Bennington Badgers Cemer 4th 9:00 AM EMS - Court 2
4GSA Wildcats 4th vs 4GSA Blair Purple 4th 10:00 AM EMS - Court 2
4GSA Lady Grizzlies Black 4th vs 4GSA Westside Black 4th 11:00 AM EMS - Court 2
4GSA Bellevue Thunder Gold 3rd/4th vs 4GSA Gretna Hoopers 4th 12:00 PM EMS - Court 2
4GSA Lady Grizzlies Orange 4th vs 4GSA Gretna Hoopers 4th 1:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Silver B
4SB Lady Ballers 4th vs 4SB Westside Red 4th 2:00 PM EMS - Court 2
5th Grade Gold/Silver A
5GSA Girls Inc. 5th vs 5GSA OSA Gold 5th 4:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Wahoo Cavalry 5th vs 5GSA Lady Express United 5th 5:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Blair Purple 5th vs 5GSA Bellevue Thunder 5th 6:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Roncalli Lady Pride White 5th vs 5GSA PLV South Titans Black 4th 7:00 PM ERMS - Court 1
5GSA Gretna Heckenlively 5th vs 5GSA Millard West Black 5th 8:00 PM ERMS - Court 1
5th Grade Silver B
5SB PLV Monarchs Maroon 5th vs 5SB Millard North Silver 5th 9:00 AM ERMS - Court 1
5SB PLV Monarchs Maroon 5th vs 5SB Westside Black 5th 10:00 AM ERMS - Court 1
5SB EAA 5th vs 5SB Marian Jr Crusaders Hoffman 5th 11:00 AM ERMS - Court 1
5SB Fremont Elite Black 5th vs 5SB OSA Gold 4th 12:00 PM ERMS - Court 1
5SB AL Jr Lynx Red 5th vs 5SB OSA Platinum 4th 1:00 PM ERMS - Court 1
5SB AL Jr Lynx Red 5th vs 5SB Lady Grizzlies Orange 5th 2:00 PM ERMS - Court 1
5SB Millard West Green 5th vs 5SB Oakland Craig Knights 5th 3:00 PM ERMS - Court 1
5th Grade Bronze A
5BA Council Bluffs Titans 5th vs 5BA PLV Monarchs White 5th 1:00 PM ERMS - Court 2
5BA Elkhorn Elite White 5th vs 5BA Bennington Badgers Reinoehl 5th 2:00 PM ERMS - Court 2
5BA Lady Tigers 5th vs 5BA Elkhorn Elite White 5th 3:00 PM ERMS - Court 2
5BA Elkhorn Elite Red 5th vs 5BA Bennington Badgers Reinoehl 5th 4:00 PM ERMS - Court 2
5th Grade Bronze B
5BB Bennington Badgers Worth 5th vs 5BB Arlington Eagles 5th 9:00 AM ERMS - Court 2
5BB Bennington Badgers Worth 5th vs 5BB Gretna Babe 5th 10:00 AM ERMS - Court 2
5BB Elkhorn Elite Blue 5th vs 5BB Arlington Eagles 5th 11:00 AM ERMS - Court 2
5BB Westside Red 5th vs 5BB Yutan Lady Chieftans 5th 12:00 PM ERMS - Court 2
6th Grade Gold/Silver A
6GSA Millard North Knoell 6th vs 6GSA Legacy 6th 1:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Silver B
6SB CB Panthers 6th vs 6SB Nebraska Clippers 5th 2:00 PM EMS - Court 1
6SB Council Bluffs Titans 6th vs 6SB Lady Grizzlies Black 6th 3:00 PM EMS - Court 1
6SB Trailblazers 6th vs 6SB OSA Platinum 5th 4:00 PM EMS - Court 1
6SB Westside Red 6th vs 6SB Yutan Lady Chieftans 6th 5:00 PM EMS - Court 1
6SB Rebels 6th vs 6SB Tekamah 5th/6th 6:00 PM EMS - Court 1
6SB Millard Dribbling Divas 6th vs 6SB Yutan Lady Chieftans 6th 7:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze A
6BA AL Jr Lynx 6th vs 6BA Millard West Green 6th 5:00 PM ERMS - Court 2
6BA Wahoo Cavalry 6th vs 6BA Bellevue Thunder 6th 6:00 PM ERMS - Court 2
6BA Roncalli Lady Pride 6th vs 6BA Elkhorn Elite Red 6th 7:00 PM ERMS - Court 2
6BA Roncalli Lady Pride 6th vs 6BA DC West Black 6th 8:00 PM ERMS - Court 2
6th Grade Bronze B
6BB Skutt Skyhawks 6th vs 6BB Fremont Tigers Red 6th 8:00 AM EMS - Court 1
6BB Millard North Blue 6th vs 6BB Gretna Hotshots 6th 9:00 AM EMS - Court 1
6BB OSA Black 6th vs 6BB Millard West White 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6BB OSA Black 6th vs 6BB Millard North Blue 6th 11:00 AM EMS - Court 1
6BB Bennington Badgers McIlnay 6th vs 6BB Elkhorn Elite Navy 6th 12:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze C
6BC Elkhorn Elite Blue 6th vs 6BC Bennington Badgers Hall 6th 8:00 PM EMS - Court 1
01/21/2018
4th Grade Silver B
4SB PLV South Titans Blue 4th vs 4SB Millard West Black 4th 10:00 AM EMS - Court 2
4SB Waverly Vikings 4th vs 4SB Marian Jr Crusaders 4th 11:00 AM EMS - Court 2
4SB Girls Inc 3rd vs 4SB Gretna Rhoades 4th 12:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze A
4BA PLV Monarchs 4th vs 4BA Millard West Green 4th 1:00 PM EMS - Court 2
4BA Wahoo Cavalry 4th vs 4BA Blair White 4th 2:00 PM EMS - Court 2
4BA Arlington Eagles 4th vs 4BA PLV Monarchs 4th 3:00 PM EMS - Court 2
4BA Millard West White 4th vs 4BA AL Jr Lynx 4th 4:00 PM EMS - Court 2
4th Grade Bronze B
4BB Elkhorn Elite Blue 4th vs 4BB Millard North Jacobson 4th 5:00 PM EMS - Court 2
4BB Gretna Wisnieski 4th vs 4BB Bennington Badgers Christiansen 4th 6:00 PM EMS - Court 2
4BB Bennington Badgers Kinworthy 4th vs 4BB Lady Jays 3rd/4th 7:00 PM EMS - Court 2
4BB Trailblazers 4th vs 4BB DC West 4th 8:00 PM EMS - Court 2
6th Grade Gold/Silver A
6GSA Roncalli Lady Pride Crimson 5th vs 6th PLV South Titans Black 6th 10:00 AM EMS - Court 1
6GSA PLV Monarchs 6th vs 6th PLV South Titans Black 6th 11:00 AM EMS - Court 1
6GSA Westside Black 6th vs 6GSA OSA Gold 6th 12:00 PM EMS - Court 1
6GSA Millard West Back 6th vs 6GSA Blair Purple 6th 1:00 PM EMS - Court 1
6th Grade Bronze C
6BC Elkhorn Elite White 6th vs 6BC Oakland-Craig 6th 2:00 PM EMS - Court 1
6BC Westside White 6th vs 6BC Skutt Skyhawks 6th 3:00 PM EMS - Court 1
6BC DC West Red 6th vs 6BC Oakland-Craig 6th 4:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Gold/Silver A
7GSA Fremont Elite Black 6th/7th vs 7GSA Crush 6th 5:00 PM EMS - Court 1
7GSA AL Jr. Lynx 7th vs 7GSA Marian Jr Crusaders Boeck 7th 6:00 PM EMS - Court 1
7GSA Gretna Rose 6th vs 7GSA Lady Express United 7th 7:00 PM EMS - Court 1
7GSA AL Jr. Lynx 7th vs 7GSA Omaha Heat Red 6th/7th 8:00 PM EMS - Court 1
7th Grade Silver B/Bronze A
7SBBA Omaha Heat White 6th/7th vs 7SBBA Girls Inc 6th 9:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA OSA Gold 7th vs 7SBBA Bellevue Thunder 6th/7th 10:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA OSA Gold 7th vs 7SBBA Westside Red 7th 11:00 AM ERMS - Court 2
7SBBA Bellevue Ice 7th vs 7SBBA Marian Jr Cursaders Chlopek 7th 12:00 PM ERMS - Court 2
7SBBA Omaha Heat White 6th/7th vs 7SBBA Westside Black 7th 1:00 PM ERMS - Court 2
7th Grade Bronze B
7BB Elkhorn Elite Navy 1 7th vs 7BB Elkhorn Elite White 7th 2:00 PM ERMS - Court 2
7BB Elkhorn Magic 7th vs 7BB Elkhorn Elite Navy A 7th 3:00 PM ERMS - Court 1
7BB Elkhorn Elite Navy 1 7th vs 7BB Bennington Badgers Craig 7th 3:00 PM ERMS - Court 2
7BB Millard West Grey 7th vs 7BB Elkhorn Elite Navy A 7th 4:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Gold/Silver A
8GSA Elkhorn Elite Gold 8th vs 8GSA Lincoln Ambassadors Gold 8th 5:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Millard North Silver 8th vs 8GSA Elkhorn Elite Red 8th 6:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Lincoln Ambassadors Gold 8th vs 8GSA Lady Express United Silver 8th 7:00 PM ERMS - Court 1
8GSA Lady Express United Gold 8th vs 8GSA Elkhorn Elite Red 8th 8:00 PM ERMS - Court 1
8th Grade Silver B/Bronze A
8SBBA Marian Jr Crusaders Hoffman 8th vs 8SBBA OSA White 8th 4:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Fury 8th vs 8SBBA Bellevue Ice White 8th 5:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Skutt Green 8th vs 8SBBA Elkhorn Elite Blue 8th 6:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA OSA Black 8th vs 8SBBA Bellevue Ice White 8th 7:00 PM ERMS - Court 2
8SBBA Harlan Cyclones Red 8th vs 8SBBA Bellevue Ice Purple 8th 8:00 PM ERMS - Court 2
8th Grade Bronze B
8BB Millard West White 8th vs 8BB Gretna Doorenbos 8th 10:00 AM ERMS - Court 1
8BB Bellevue Thunder 7th/8th vs 8BB Elkhorn Elite White 8th 11:00 AM ERMS - Court 1
8BB Millard West Green 8th vs 8BB Millard North Lundgren 8th 12:00 PM ERMS - Court 1
8BB Lincoln Ambassadors Blue 8th vs 8BB Bellevue Thunder 7th/8th 1:00 PM ERMS - Court 1
8BB Westside White 8th vs 8BB Legacy 8th 2:00 PM ERMS - Court 1
01/27/2018
3rd Grade Gold/Silver A
3GSA Elkhorn Elite Gold 3rd vs 3GSA Thunder 3rd 9:00 AM JCC - Court 1
3GSA Elkhorn Elite Gold 3rd vs 3GSA PLV South Titans Black 3rd 10:00 AM JCC - Court 1
3GSA OSA Platinum 3rd vs 3GSA Omaha Owls 3rd 11:00 AM JCC - Court 1
3GSA Elkhorn Elite Platinum 3rd vs 3GSA PLV South Titans Black 3rd 12:00 PM JCC - Court 1
3rd Grade Silver B
3SB Gretna Raess 3rd vs 3SB Millard West Green 3rd 9:00 AM JCC - Court 2
3SB Millard North Silver 3rd vs 3SB Elkhorn Elite Red 3rd 10:00 AM JCC - Court 2
3SB Millard West Green 3rd vs 3SB Bennington Badgers Dick 3rd 11:00 AM JCC - Court 2
3SB JCC Lady Lions 3rd vs 3SB Bennington Badgers Dick 3rd 12:00 PM JCC - Court 2
 
 Copyright© 2018, Conqueror Basketball League All Rights Reserved.